Szkolenie BHP jest niezwykle ważne w każdym zakładzie pracy, gdyż to z niego pracownicy dowiadują się m.in. takich niezbędnych informacji, jak: zasady i przepisy BHP niezbędne do wykonywania określonych zadań, czynniki w środowisku pracy mogące tworzyć zagrożenia dla życia i zdrowia pracownika, czy też sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Wyróżnia się dwa rodzaje szkoleń: wstępne i okresowe. Pierwsze z nich przeprowadza się przy zatrudnianiu nowych pracowników, natomiast drugie, po upływie określonego okresu. Żaden pracownik nie może rozpocząć pracy bez ważnych szkoleń. 2020 r. jest rokiem szczególnym, gdyż wybuchła pandemia COVID-19. Wraz z nią zmieniło się codzienne życie oraz sposób funkcjonowania firm.

Nie zmienił się jednak obowiązek szkolenia BHP w 2020 r. Mimo iż tarcza antykryzysowa wniosła wiele udogodnień, to z tego obowiązku pracodawcy nie zwolniła. Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 dała możliwość przeprowadzenia szkolenia BHP online w 2020. Kursu BHP online w 2020 dają możliwość uzyskania niezbędnego zaświadczenia w każdym momencie i z każdego miejsca.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad kwestią rozwiązania problemów związanych z pandemią Covid-19 a szkoleniem BHP w 2020, w szczególności, gdy w tym okresie kończy się ważność szkoleń pracowników.  Dzięki wspomnianej ustawie problem został rozwiązany. Szkolenia BHP online to nie tylko zapobiegnięcie zarażenia się koronawirusem, to również mniej stresu dla uczestnika, a dla pracodawcy oszczędność czasu. Kursy BHP online posiadają niezbędne minimum programowe, które pracownik powinien poznać, dlatego też możesz być pewny, że spełniają normy prawne.

Dodatkowo uczestnik może wrócić do zagadnienia i je powtórzyć. Tarcza antykryzysowa daje również możliwość przesunięcia szkoleń stacjonarnych do 60 dni od momentu ustania zagrożenia. Jednakże trzeba liczyć się z tym, iż w przypadku większej liczby osób, organizacja ich może być utrudniona. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie szkolenia BHP lub kursu BHP przez internet.

Mimo licznych udogodnień obowiązek przeszkolenia pracowników cię nie ominie. Prędzej czy później będziesz musiał się z tym zmierzyć. Lepiej wcześniej, nieprawdaż? Dlatego szkolenie BHP online w 2020 r. jest najlepszym rozwiązaniem. 

Aby zamówić szkolenia BHP wstępne i okresowe podajemy bezposredni link do naszych kursów:

  1. szkolenia BHP wstepne
  2. szkolenia BHP okresowe
  3. kurs pierwszej pomocy
  4. kurs dla służby bhp – odnowienie uprawnień
  5. kurs ppoż

Jeżli potrzebują Państwo zamówić ocenę ryzyka zawodowego proponujemy zrobić to w prosty sposób Online.

Podaje bezpośredni link do platformy gdzie można dokonać takiego zakupu w bezpieczny i szybki sposób.

Ocena ryzyka zawodowego – zamówienia Online

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Marta Weiner

tel: 500 501 460

email: m.weiner@luxcontrol.com.pl