BHP w żłobku i przedszkolu

Zawód nauczyciela lub opiekuna w żłobku, lub przedszkolu nie jest pracą dla każdego. Osoba na wspomnianych stanowiskach musi posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie kierunkowe, ale również mieć odpowiednie kwalifikacje oraz predyspozycje. Mimo najlepszego przygotowania każdy opiekun i nauczyciel muszą cyklicznie przechodzić szkolenia okresowe BHP.

Świadomość zagrożeń oraz sposobów ich eliminacji, zwiększy nie tylko ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim podopiecznym. O sposobach postępowania w sytuacjach, które mogą zagrozić życiu, dowiesz się z naszych szkoleń.  

Do kogo kierowane jest szkolenie okresowe BHP ?

To szkolenie internetowe dedykowane jest dla:

 • nauczycieli,
 • opiekunów i wychowawców w przedszkolach,
 • opiekunów w żłobkach oraz w klubach dziecięcych. 

Jak wygląda szkolenie online dla opiekunów i nauczycieli w żłobkach i przedszkolach?

Przy przyswajaniu wiedzy niezwykle ważna jest przejrzystość oraz łatwa obsługa szkolenia. Dlatego też nasze szkolenie online podzielone zostało na kilka modułów, a każdy z nich składa się z określonych lekcji. Dodatkowo część z naszych szkoleń została wzbogacona głosem lektorskim. 

Jak długo trwa szkolenie okresowe BHP online?

Szkolenie okresowe BHP dla nauczycieli i opiekunów w żłobkach i przedszkolach powinno trwać nie mniej niż 8 godzin lekcyjnych (po 45 min każda). Wynika to z przepisów rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Materiały przez nas udostępniane zostały przygotowane tak, aby wymóg godzinowy był spełniony. 

Jak wygląda egzamin?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy, każde szkolenie okresowe powinno kończyć się dla każdego uczestnika szkolenia, egzaminem sprawdzającym. Nasze szkolenie online kończy się testem. Egzamin ten zawiera 10 pytań z zakresu omawianego materiału. Pytania są jednokrotnego wyboru. 

Czy można podejść do egzaminu wielokrotnie?

Oczywiście, że tak. Nie musisz obawiać się, że w razie niezaliczenia egzaminu nie będziesz mieć możliwości powtórki. Testy są dla ciebie dostępne, aż do momentu pozytywnego wyniku. 

Jaki jest czas na ukończenie szkolenia?

Przygotowane przez nasz szkolenie okresowe online jest nieograniczone czasowo. W związku z tym możesz przerwać je w każdym momencie oraz wrócić do niego w najbardziej dogodnym dla ciebie czasie. Dostęp do prezentacji multimedialnej masz aż do momentu zaliczenia egzaminu. 

Jaki otrzymujemy dokument po ukończeniu szkolenia?

Jeżeli ukończysz szkolenie, a rozwiązany test będzie miał wynik pozytywny, to otrzymasz od nas zaświadczenie. Dokument ten będziesz mógł wygenerować ze strony w formacie PDF lub poprosić nas o wersję papierową. 

Ile jest ważne szkolenie okresowe oraz otrzymane zaświadczenie?

Każde szkolenie okresowe ma odpowiedni termin ważności, to samo dotyczy wystawianych przez nas zaświadczeń. Dla nauczycieli i opiekunów w żłobku lub przedszkolu wynosi 5 lat. Termin ten ustalany jest odgórnie i wynika z odpowiednich regulacji prawnych.

Czy szkolenia okresowe BHP online dla opiekunów i nauczycieli w żłobkach i przedszkolach spełniają normy prawne?

Tematyka szkoleń, ich długość oraz ważność została dobrana tak, aby spełnione były wymagania określone w normach prawnych. Decydując się na nasze szkolenia, zyskujesz 100% gwarancję, że ewentualne kontrole z Państwowej Inspekcji Pracy przejdą łagodnie i bez niepotrzebnych kar.

Dlaczego szkolenie online przez internet dla opiekunów i nauczycieli w żłobkach i przedszkolach warto zrobić właśnie u nas?

Pracodawca zobowiązany jest do zorganizowania swoim podwładnym odpowiednich szkoleń BHP, również dla pracowników przedszkoli i żłobków. Jednakże ich organizacja często łączy się z różnymi problemami, tj. brak odpowiedniej sali szkoleniowej, brak osoby, która by takie szkolenie przeprowadziła oraz obostrzenia związane z pandemią COVID-19. I tu przychodzimy my z naszą ofertą. Kupując szkolenie okresowe online u nas, zyskujesz:

 • czas,
 • pewność, że materiały przez nas prezentowane są merytorycznie poprawne,
 • pieniądze. Nie musisz dodatkowo płacić za szkoleniowca oraz salę,
 • bezpieczeństwo swoich pracowników.

Co wyróżnia nasze szkolenia BHP online przez internet?

Najlepszą dla nas rekomendacją, jest zadowolony klient. Według niego największymi atutami cechującymi nasze szkolenia są:

 • zrozumiałe, przejrzyste i kompletne materiały,
 • bezstresowe szkolenie i egzamin,
 • test dotyczący jedynie kwestii poruszanych w modułach,
 • korzystna cena i profesjonalne wsparcie,
 • brak konieczności wychodzenia z domu. 

Aby skorzystać z naszych szkoleń poniżej podajemy linki bezpośrednie za zakupu.

Jeśli jesteś przedsatwicielem instytucji, szkoły itp i zamówienie chcesz złożyć poprzez formularz, otrzymac faktorę terminowa skorzystaj z przycisku : zamównie dla instytucji.

 1. szkolenie BHP online dla opiekunów w złobkach i przedszkolach
 2. pierwsza pomoc przedmedyczna dla osób pracujących z dziećmi

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu

Marta Weiner

Polskie Centrum Szkoleń

tel: 500 501 460

email: m.weiner@luxcontrol.com.pl